Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları


 • Anasayfa
 • Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları
Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları

Merhabalar. Bu yazımızda ve uzantılı sitelerden backlink almanın öneminden bahsedeceğim. Bilindiği gibi backlinkler sitelerimiz için önemli bir yere sahiptir. Ne kadar çok ve kaliteli backlink edinirsek sitemizin değeri o oranda artar. Buradaki değer ifadesini biraz açmak istiyorum. Google arama motoru, yüksek pr değerine sahip siteleri çok sever, sevdiği için de pr’sini yüskeltmiştir zaten. Yani pr değeri yüksek, alexa değeri iyi konumda olan bir siteden edindiğimiz backlinkler sitemizi google’ın gözünde yüceltir, sayfalarımız daha iyi indexlenir, aramalarda ilşk sayfalarda çıkma ihtimalimiz artar.

Google, özellikle edu ve gov uzantılı sitelerden alınan linklere değer verir; çünkü bu uzantılı siteler kaliteli sitelerdir. Özellikle üniversitelerin web sayfalarından alınan linkler, çeşitli kurum ve kuruluşların gov uzantılı sitelerinden alınan linkler oldukça kalitelidir. Elimde pr değeri yüksek edu ve gov sitelerin listesi var. İsteğen arkadaşlar bu yazıya yorum bıraksın, mail adreslerine göndereyim. Sitenizi kıymetli hale getirmek istiyorsanız mutlaka bu uzantılı sitelerden backlink almaya çalışın.Backlink alırken de sitenizin adres ismine link vererek alın. Örneğin makalekafe.com sitesi için link alacaksak, makalekafe kelimesiyle almalıyız bunu. Bu şeklide alınan backlinkler sitemizin pr değerine doğrudan olumlu bir etki yapacaktır. Google seo amaçlı linkleri pek sevmez; ama site isminize aldığınız linkler diğerlerine göre üç adım daha öndedir.

Yazımı bitirmeden önce şu hatırlatmayı yapmakta fayda görüyorum. Sakın ola backlink alımını abartmayın. Günlük alacağınız backlink adedi sitenizin yaşına göre çeşitlilik gösterir. eğer siteniz 1 yılını doldurmadıysa günde en fazla 15 tane link alın. sitenizin yaşı 2 yıl ve üstüyse korkmayın, zira google yaşlı sitelerin kural dışı her hareketini maruz görüyor. Özellikle edu ve gov uzantılı siteleri tercih edin.

 

122 okunma

Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2011 Saat : 3:20
  Seo

“Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları” için 6 Yorum

 1. kilokontrolyontemi diyor ki:

  Bu güzel makele için çok teşekkür ederim. Siteniz çok güzel, sürekli takip ediyorum.
  Listeyi bekliyorum. Kolay gelsin.

 2. Serkan Köse diyor ki:

  vakit bol olunca blogla da olsa uğraşıyor insan. faydalı bilggiler, teşekkür ederim. ve ben de listeyi istiyorum =)

 3. kurye diyor ki:

  merhaba ben herşeyden önce bilgilerinizle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.ben kelimelerimi üst sıralara taşımak istiyorum bende edu ve gov uzanlı liste lere yorum bırakarak başlamak istiyorum banada mail atarsanız sevinirim….

 4. kurye diyor ki:

  fatihaltunoglu@hotmail.com bu adresime liste gönderirseniz sevinirim

 5. Mehmet Olkun diyor ki:

  Merhaba listeyi gönderirseniz çok sevinirim

 6. Çok aydınlatıcı teşekkürler. Siteniz çok güzel, sürekli takip ediyorum.

Edu ve Gov Uzantılı Sitelerin Faydaları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed